logo loader
o osadzie hero

Poznaj Osadę Jaworek
k. Czarnej Góry

Osada Jaworek k. Czarnej Góry to działki budowlane i rekreacyjne położone w pobliżu lasów i szlaków górskich, 5 km w linii prostej od Czarnej Góry w Sudetach. Z działek rozciąga się niesamowity widok na górskie pasma oraz Sanktuarium Maria Śnieżna. Optymalna wielkość działek pozwala zarówno na postawienie domu jednorodzinnego, jak i domków letniskowych, które pozwolą na długoletnią i rentowną inwestycję.
Osada Jaworek pozwoli wypocząć Tobie i Twojej rodzinie, ciesząc się naturą i licznymi, górskimi atrakcjami. Osiedle działek jest położone tuż przy asfaltowej drodze gminnej i zaledwie 500 m od Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, porośniętego wieloma gatunkami roślin, w tym rzadkimi okazami drzew. W Parku Krajobrazowym można spotkać i podziwiać m.in. kozice, muflony, bociany czarne, a w górskich wodach – pstrąga potokowego.

Działki budowlane i rekreacyjne w Jaworku to także szansa na własny, zyskowny biznes. Mnogość możliwości na relaks i aktywny wypoczynek w połączeniu z komfortową infrastrukturą, taką jak utwardzana i szeroka droga wewnętrzna oraz niewielka odległość od najbliższego miasta, czynią z Osady Jaworek miejsce o ponadprzeciętnych perspektywach dochodu.
piękno Jaworka

Odpoczywaj i korzystaj
z uroków Osady Jaworek

ico Wybierasz tańszą działkę rolną pod inwestycję lub działkę budowlaną i od razu zaczynasz budowę
ico Mieszkasz w bezpośrednim sąsiedztwie natury
ico Pieszo dochodzisz do najpiękniejszych szlaków i szczytów
ico Odpoczywasz i cieszysz się widokiem na pasma górskie oraz wspaniałe Sanktuarium Maria Śnieżna
ico Mieszkasz lub prowadzisz zyskowny biznes tuż przy Śnieżnickim Parku Krajobrazowym
ico Przechadzasz się po pachnących, bogatych w grzyby i leśne owoce lasach
ico Przemieszczasz się wygodnie po utwardzonej drodze wewnętrznej
ico Spędzasz aktywnie czas korzystając ze ścieżek rowerowych wokół Śnieżnika lub pieszych szlaków górskich
ico Korzystasz z bogatej
infrastruktury narciarskiej
ico W 20 minut docierasz
do Czech
ico Oddychasz czystym,
górskim powietrzem.
ico Pływasz na strzeżonym
kąpielisku
piękno Jaworka

O Jaworku

Malownicza miejscowość Jaworek to perła w koronie dolnośląskich szlaków górskich – położona na uboczu jest miejscem, które zaprasza do odpoczynku i odetchnięcia czystym powietrzem.

Charakteru dodaje jej bliskość Rowu Górnej Nysy i Masywu Śnieżnika, które komponując się z niską zabudową mieszkalną i zabytkowym kościołem św. Barbary, tworzą pejzaż wręcz niemożliwy do podrobienia.

Czarna Góra

W niedalekiej okolicy fani sportowych wrażeń znajdą malowniczy i tętniący życiem ośrodek górski. Całoroczny kompleks to nie lada gratka dla turystów z Polski, ale i zagranicy – w lecie raj dla rowerzystów, a w zimie wymarzone miejsce na narciarskie szusowanie.

W odległości 20 km na mieszkańców Osady Jaworek czeka jeszcze więcej atrakcji w baśniowej scenerii. Zbiornik wodny z piaszczystą plażą Zalew Stara Morawa, spływy kajakowe i pontonowe lub godziny pieszych wędrówek z przystankiem na pyszną przekąskę.

To doskonały argument przekonujący do inwestycji – możesz sam korzystać z uroków regionu lub zaproponować niezapomniany pobyt gościom domków letniskowych.
piękno Jaworka

Okolica

Jaworek położony jest w malowniczej okolicy, z której rozpościera się widok na 182 szczyty aż ośmiu pasm górskich. Doskonale przygotowane do pieszych wędrówek, zapraszają na szlaki o różnym stopniu trudności, oferując niezapomniane przeżycia.

Ze spokojnego, zielonego Jaworka w krótkim czasie można skorzystać z wielu atrakcji dolnego śląska: Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śląskim, kopalni Uranu z podziemną trasą turystyczną w Kletnie lub odwiedzić Twierdzę Kłodzko z 900-letnimi fortyfikacjami, podziemiami i punktem widokowym na panoramę Ziemi Kłodzkiej.
okolica 1
okolica 2
Okolice Jaworka to doskonała lokalizacja do niczym niezakłóconego obcowania z naturą. Przykładem jest chociażby Śnieżnik - czwarty co do wysokości szczyt Korony Gór Polskich - który można zdobyć, pokonując jeden z kilku wspomnianych już szlaków pieszych, lub podróżując koleją linową. Co więcej, po kilkunastu minutach jazdy samochodem, trafiamy do jednej z piękniejszych jaskiń w Polsce - Jaskini Niedźwiedzia.

Zaledwie kilka kilometrów dalej, w Lądku Zdrój, znajdują się termy oraz klimatyczny Park Zdrojowy, z którego szybko dostaniemy się do pobliskiego Międzygórza skrywającego prawdziwy skarb natury - drugi co do wielkości w Sudetach wodospad na rzece Wilczka. Niedalekie Gierałtowo to doskonała okazja do skorzystania z oferty ośrodka jeździeckiego, a Kletno zaprasza do zakończenia dnia pełnego wrażeń w łowisku pstrąga.
LOKALIZACJA